Loading

Hakkımda

Herkese merhabalar, hoşgeldiniz!

1992 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. İlkokul ve ortaokulu Çorum’da, Liseyi Tosya/Kastamonu’da bitirdikten sonra Gazi üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne birincilikle yerleştim ve 2014’te lisans eğitimimi tamamladım. Ardından Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Fitoterapi alanında yüksek lisans eğitimimi bitirdim.


Ankara’da üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul’da özel bir tıp merkezinde meslek hayatıma adım attım. 2015 Şubat ayında başlayan mesleki maceramın bu 5 yılında tıp merkezinde daimi çalışmaktaydım ve bu süreçte başka bir özel hastanede de ek olarak görev aldım. 2019 Temmuz ayı itibariyle İstanbul’dan ayrıldım ve Tokat’ta kendi diyet ofisimi kurmak için çalışmalara başladım. Şuan Tokat’ta “Uzman Diyetisyen Havva Arın Erbay Sağlıklı Yaşam Merkezi” ofisimizde aktifim.


Mesleki hayatımın 5 yılı İstanbul’da geçmiş oldu böylelikle ve bu süreçte 5000’i aşkın diyet danışmanlığı vermiş oldum. Yoğun iş temposu yanında çeşitli tv programları, konferanslar, radyo programları, seminerlerde de mesleki deneyimlerim ve bilgi birikimimi aktarmaya çalıştım. Aynı zamanda kendimi geliştirmek adına kongre sempozyumlara katılmaya ve güncel kitapları dergileri takip etmeye özen gösterdim ve göstermekteyim.


Mesleği sadece iş olarak gören birisi değilim. Amacım benden danışmanlık alanların yüzünü güldürebilmek, onların sağlığına olumlu katkı sağlayabilmek.


Diyet süreci bazen çok meşakkatli ve stresli olabiliyor. Hiçbir zaman danışanlarını liste hazırlayıp gönderen bir diyetisyen olmak istemedim. Sizin motivasyonunuzu bozan durumları çözmeye, kendinize olan özgüveni arttırmaya, kendinize verdiğiniz değeri yükseltmeye çalıştım ve bu böyle devam edecek. Birilerinin hayatına dokunmayı onları dinlemeyi seviyorum ve bu yönüyle bu meslek tam bana göre diye düşünüyorum .


Uzm.Dyt. HAVVA ARIN ERBAY

image

Online Randevu

Daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat yaşamaya bir adım daha yakınsınız.